AKTUALNOŚCI     SCANNING 3D     YOUTUBE     PARTNERZY     DOWNLOAD     MEDIA     KONTAKT    

Oferujemy usługi
w zakresie:


Zabytki
Muzealnictwo
Architektura
Archeologia
Teren
Wzornictwo
Kryminalistyka
Wizualizacje
Prezentacje
Wirtualne wycieczki
Fotogrametria
Pomiar - model - druk 3D
Digitalizacja - repozytoriaPartnerzy

AKTUALNOŚCISkanowaliśmy ponad 8 km kopalni węglowej (Dodano: 2015-05-30)

W lutym i marcu 2015 roku skanowaliśmy w 3D dla Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. W ramach tego zadania zeskanowaliśmy część ekspozycyjną muzeum - 267 skanów (15,4 GB), kopalnię - 686 skanów (38 GB) oraz Sztolnię Królowa Luiza - 437 skanów (30 GB). W kopalni na poziomie 170 m pod powierzchnią ziemi zeskanowaliśmy łącznie korytarze na długości 509,60 m, a na poziomie 320 m pod powierzchnią ziemi zeskanowaliśmy łącznie korytarze na długości 4111,40 m, a ponadto szyb o długości 320 m. Razem w kopalni zeskanowaliśmy 4910 mb korytarzy. W Sztolni Królowa Luiza zeskanowaliśmy korytarze na długości 3242 m oraz 2 szyby o długości 40 m, co daje razem 3323 mb. Wszystkie skany wykonane dla Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu objęły przestrzeń korytarzy i szybów o łącznej długości 8,232 km.

Muzeum Górnictwa Węglowego to obecnie największa i najważniejsza instytucja turystyczno-kulturalna w Zabrzu. Łączy w sobie doskonale znaną przez turystów Kopalnię Guido, tworzony kompleks Sztolnia Królowa Luiza z najdłuższą sztolnią w dziejach europejskiego górnictwa oraz budynke dawnego starostwa powiatowego. W tym ostatnim zlokalizowano multimedialne ekspozycje, bogatą galerię obrazów nieprofesjonalnych i wizerunków św. Barbary oraz zbiory muzealne z zakresu historii, techniki i kultury górniczej.

Sztolnia Królowa Luiza to kompleks zabytkowych obiektów najstarszej państwowej kopalni węgla kamiennego na Górnym Śląsku. W jego skład wchodzi zespół szybowy Carnall z jedyną tego typu w Europie czynną parową maszyną wyciągową. W odległości 1 km znajduje się część podziemna skansenu. Labirynt chodników i wyrobisk, które powstawały tam od początku XIX w. ma długość 1560 m.

Kopalnia Guido to kompleks zabytkowych obiektów najstarszej państwowej kopalni węgla kamiennego na Górnym Śląsku. W jego skład wchodzi zespół szybowy Carnall. O historii miejsca opowiadają dwie multimedialne wystawy: "Niezwykła historia. Kopalnia Królowa Luiza-Zabrze w latach 1791-1998" oraz "Kopalnia Edisona".

PK

Galeria zdjęćwstecz


Nasze usługi: